niedziela, 9 grudnia 2012

Jak namówić rodziców na psa ?

          Często się spotykam z pytaniami np : . na Zapytaj.com.pl pt : . "Jak namówić rodziców na psa".
Ja wam w tym pomogę :) .

Po pierwsze - Upewnij się ,że macie warunki na psa ,że ma się nim kto zajmować ,gdy nas nie ma w domu . Niektóre psy ,mogą się czuć niekomfortowo w mieszkaniu z np: . 2 pokojami ,ale niektórym to wystarcza .
Po drugie - Upewnij się ,czy stać was na utrzymanie psa . Duże rasy wymagają większej ilości ruchu niż małe ,więc będą też więcej jadły .

Po trzecie - Upewnij się ,że dasz radę zaspokoić ilość ruchu psa . Nawet jeśli masz ogród ,musisz wychodzić z nim na spacery i bawić się .

Czas na działanie :) !

Sposób 1 :
Pomagaj mamie w porządkach domowych,ale nie wspominaj ,że chcesz mieć psa ,bo wtedy pomyśli ,że tylko dlatego jej pomagasz i ,że jak kupi Ci już psa ,to ją kompletnie olejesz .Nigdy nie narzekaj , że Ci się nie chce lub nie masz siły ,bo pamiętaj ,że z psem trzeba na spacery wychodzić ZAWSZE .

Sposób 2 : Jeśli nie masz psa ,wychodź na samotne DŁUGIE spacery ,i za OK miesiąc ,powiedz mamie ,że jesteś samotna i chodzisz smutna na "wycieczkach" .Z psem ,takie wędrówki byłyby o wiele ciekawsze i weselsze .
Sposób 3 :
Połącz dwa sposoby ze sobą i rób je na raz :) .
Sposób 4 :
Napisz notatkę dla rodziców o swojej rasie ,którą lubisz ,lub o kundelku . Wydrukuj zdjęcia i wklej do "folderu" dla rodziców . Ustaw sobie zdjęcie tego psa na tapecie , mów o nim bez przerwy i obklej cały pokój w pla
katy .

Oto kilka Najczęstszych argumentów rodziców ,na które można łatwo odpowiedzieć :) :

Pies śmierdzi -
wcale nie , ja się psa kompie ,to nie śmierdzi
Pies sika po domu -
pies może sikać przez pierwsze dni ze strachu przed nowym otoczeniem , małe psy można nauczyć korzystać z kuwety (co nie zmienia faktu ,że musi wychodzić na dwór )
Wychodzi mu sierść - można psa wyczesać ,są też rasy ,które nie gubią sierści ,bo mają włos

W ten sam sposób można odpowiedzieć na inne argumenty .

Podaj plusy i ukryj minusy psa :

Plusy :
+ Pies uczy odpowiedzialności
+ Jest najlepszym przyjacielem człowieka
+ Można poprawić formę ,biegając z psem
+ Ostrzeże nas przed intruzami
+ Będę spędzać wiele czasu na dworze

Minusy :
- Powiedz ,że każdy pies ma jakieś wady ,ale można je zlikwidować poprzez tresurę .

J
eśli rodzice ,nadal się nie zgadzają ,porozmawiaj z nimi spokojnie . Zapytaj ,o co naprawdę chodzi . Jeśli brakuje wam pieniędzy ,a chcecie rasowego psa ,to powiedz ,że ty na niego uzbierasz i na szczepienia też . A jeśli chcecie psa ze schroniska ,to powiedz ,że ty mu kupisz miskę i inne rzeczy (przeczytaj post o wyprawce dla psa. To bardzo Ci pomoże ) i zapłacisz za weterynarza :).

Pamiętaj ,nie ma psów rasowych bez rodowodu !!!

 
                                                 
Pozdrawiam !!! : D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz