środa, 5 grudnia 2012

Owczarek Niemiecki - Coś o rasie :)

Owczarek niemiecki - szczeniak 8 tygodniowy

4 miesięczny owczarek z matką

Owczarek niemiecki typ SHOW

Owczarek niemiecki szczeniaki 3 miesiące

Owczarek niemiecki typ Użytkowy
Owczarek Niemiecki - coś o rasie :) .

Owczarek Niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających . Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy .


Owczarek Niemiecki wygląda na mocnego i silnego psa . Wygląd jego jest bardzo zróżnicowany . Poczynając od typu SHOW kończąc na UŻYTKOWYM .
Kufa tych psów jest
stosunkowo długa i sucha . Słabo rozwinięte fafle . Pełne uzębienie . Zgryz nożycowy z dobrze przylegającymi do siebie siekaczami szczęki i żuchwy .
Oczy nie wypukłe są w kształcie migdała, lekko skośne .Ciemnej barwy.
Uszy stosunkowo duże . Skośnie i wysoko osadzone ,niczym radary . Szersze u nasady ,prosto trzymane ,stosunkowo ostro zakończone . Umaszczenie najczęściej spotykane jest czarne podpalane ,szare podpalane ,czarne z rudym ,brązowym ,czerwonym , wilczaste .
Szata składa się z sierści podwójnej  i posiada podszerstek . Okrywa włosowa jest gęsta i gruba . Na głowie ,przedniej stronie łap włos krótki i delikatny . Pies posiada tzw : . Portki i pióra .
Typ SHOW jest to typ najbardziej nam bliski . Zad tego ON'ka opada pod kątem ok 47 * .
Typ UŻYTKOWY jest mniej spotykany . Zad tego owczarka jest kontowany . Należy pamiętać ,że każdy pies ma kontowanie i to ułatwia mu "życie". Nie można tylko przesadzać .

Zachowanie i Charakter :
Owczarek Niemiecki polecany jest dla doświadczonych właścicieli . Jest on bardzo blisko spokrewniony w wilkiem i posiada tzw : . wilczy charakter
.   
Psy te potrzebują stanowczego i konsekwentnego właściciela . Jeśli są właściwie prowadzone ,nadają się dla osób z dziećmi . Zwierzak uwielbia ruch ,więc nie nadaje się dla kanapowca . Pies ten będzie idealnym partnerem do dogtrekingu ,agility, flyball ,frisbee ,odiedance ,dogdance i jako towarzysz do jogingu . ON'ki są wykorzystywane i policji i jako psy terapeutyczne . Znany "Alex" czy "Rex" ,są gwiazdami TV .
Niech nas jednak nie zmylą ci bohaterowie . Psy te są bardzo aktywne i potrzebują dużo ruchu ,jak to wyżej napisałam . Tresura tych psów jest trudna , ale ON ,jest bardzo pojętny ,o ile wiesz jak się z nim obchodzić . Miałam kiedyś "wilczura" mieszańca owczarka z wilkiem i jeszcze raz z owczarkiem . Mój tata znalazł go w lesie .Był bardzo mądry i ciągnął mnie na sankach . Ale to inna histoiria ... 
                                               

                                                                            Pozdrawiam !!! : D

1 komentarz:

  1. W pewnej kwestii nie zgodzę się.
    Po pierwsze KAŻDY pies, nie ważne, czy jamnik, owczarek, czy husky z wilka mają tyle samo,czyli jedynie wspólnego przodka.
    No i Od niedawna ONki wycofano z policji i zamieniono na malinoisy, niestety ,ale to wina "przerasownienia" . Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń